W roku 2015 Katolicki Klub Sportowy ALPIN im. Jana Pawła II przygotował dla sympatyków pielgrzymowania rowerowego kolejną edycję wyprawy do Częstochowy. Tym razem będzie to innowacyjna trasa prowadząca przez dwa kraje: Polskę i Słowację, licząca ok. 700 km.

 Zamierzamy przedostać się najpierw przez urocze zakątki Bieszczadów, by w następnej kolejności przekraczając polsko –słowacką granicę, przejechać słowacką stroną Tatr. Po drodze odwiedzimy m. im. takie miejscowości jak: Stara Lubovna, Tatranska Lomnica, Stary Smokovec i Strbske Pleso – najwyżej położoną miejscowość w Tatrach oraz uzdrowisko klimatyczne, rozciągającą się na terenie od 1315 – 1385 m n.p.m. Mamy nadzieję, że uda nam się dotrzeć do uroczo położonego Jeziora Szczyrbskiego (Strbske pleso), wokół którego rozciąga się piękna panorama na okoliczne tatrzańskie szczyty.

Po odwiedzeniu starej słowiańskiej osady – miejscowości Liptovsky Mikulas, o której istnieją wzmianki z 1286 roku, mamy przejeżdżając przez Kotlinę Orawską, dotrzeć do miejscowości Jabłonka tuż obok przejścia granicznego w Chyżnem.

Bardzo ważnym punktem na naszej trasie będzie podjazd na Przełęcz Krowiarki, liczący nieco ponad 4 km, u podnóża Babiej Góry. Przy budowie tej drogi pracował Karol Wojtyła, będąc wówczas członkiem Ochotniczego Hufca Pracy.

Dalsza trasa będzie coraz bardziej zmierzać w rodzinne strony Karola Wojtyły, gdzie nie sposób pominąć ulubionego przez Niego Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej i oczywiście miejsca narodzin w Wadowicach.

Z kolei w dalszej części trasy udamy się Szlakiem Orlich Gniazd w kierunku Częstochowy, mijając po drodze m.in. ruiny średniowiecznego zamku w Ogrodzieńcu i Olsztynie.

Kulminacyjnym punktem wyprawy będzie wjazd do Częstochowy i ostatni odcinek prowadzący przez Aleje Jasnogórskie w kierunku Sanktuarium.

Uwieńczeniem Pielgrzymki ma być Uroczysta Msza Święta przed Cudownym Obrazem Jasnogórskim w dniu 5 lipca 2014 (niedziela) o godz. 14.00.

Następne informacje dotyczące Pielgrzymki i przede wszystkim dokumenty zgłoszeniowe ukażą się już niebawem na naszej stronie internetowej www.klubalpin.pl

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania strony i do Pielgrzymowania z nami!

 

 Do zobaczenia na Pielgrzymkowym Szlaku!

W imieniu Zarządu KKS ALPIN

Ks. Mariusz Nowak

Prezes Klubu